OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

UROCZYSTOŚCI

W ROKU 2018

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018
(niedziela)
godz. 12.30

BIERZMOWANIE
23.05.2018
(środa)
godz. 18.00

I KOMUNIA ŚWIĘTA
26.05.2018
(sobota)
godz. 11.00

W ROKU 2019

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

19.05.2019
(niedziela)
godz. 12.30

I KOMUNIA ŚWIĘTA
25.05.2019
(sobota)
godz. 11.00

You are here:
OGŁOSZENIA

XXIV Niedziela zwykła
16-09-2018

1. Nabożeństwa:
Do Miłosierdzia Bożego - w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30;
- w dni powszednie o godz. 17.30; - we środę o 17.30 modlitwa różańcowa i nabożeństwo do MB. Nieustającej Pomocy; - w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa; - w sobotę o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny; - w niedzielę o godz. 16.00 - różaniec.
2. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia:
- we wtorek - św. Stanisława Kostki; - w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła Ewangelisty.
3. Za tydzień w niedzielę kandydaci do Sakramentu bierzmowania mają pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.
4. Zapraszam osoby dorosłe, dzieci i młodzież na spotkania duszpasterskie parafialnych dzieł i grup parafialnych, chóru parafialnego i scholi dziecięcej, ministrantów, oraz czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sale katechetyczne w poniedziałki, we środy i w piątki są zarezerwowane dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania, ministrantów scholi oraz innych grup parafialnych. We wtorki z sali katechetycznej korzysta chór parafialny.
5. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie ze swoim opiekunem i moderatorem ma służba liturgiczna. Zapraszamy ministrantów, kandydatów do służby liturgicznej oraz ich rodziców.
6. Trwają w naszej parafii i Sanktuarium IV Jesienne Spotkania z Muzyką Organową. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie koncertował p. Antoni Pokora z Legnicy. W programie utwory Georga Friedricha Hendel’a, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Feliksa Mendelssohn’a Bartholdy, Juliusa Reubke, Alec’a Rowley’a i Marcela Dupré. Zapowiada się bardzo ciekawy koncert. Zapraszam! W przyszłą niedzielę również po Mszy św. o godz. 18.00 koncert organowy w wykonaniu p. Marka Smoczyńskiego z Warszawy. Szczegóły całego festiwalu organowego na plakacie i na stronach internetowych parafii.
7. W najbliższą sobotę 22 września br. jest doroczna parafialna pielgrzymka dziękczynienia do Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik i Krakowa. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00 rano. Powrót w godzinach wieczornych.
8. W dniach 11 i 12 października br. będzie dwudniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt 210 zł. (nocleg, obiadokolacje i śniadanie, przejazdy). Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
9. Przygotowujemy się do misji parafialnych. Będziemy je przeżywali od niedzieli 14 do 21 października br. Modlimy się o ich głębokie przeżycie i dobre przygotowanie do Jubileuszu 20-lecia pierwszej liturgii Mszy św. w naszej świątyni.
Upamiętnieniem tego wspaniałego Jubileuszu wdzięczności będzie uroczyste dedykowanie kaplicy św. S. Faustyny na kaplicę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
10. Także w najbliższą sobotę 22 września br. wyrusza na Święty Krzyż XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. W tym roku idziemy trasą z Makoszyna. Wyjazd na rajd w sobotę 22 września sprzed kościoła o godz. 8.00. Powrót około godz. 18.00. Zapisy wraz z wpłatą 20 zł jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.
11. W zakrystii jest prasa katolicka.
12. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach w zakrystii oraz na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na prace przy świątyni i przy kaplicy św. S. Faustyny.
13. W dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00 serdecznie zapraszam do naszej biblioteki parafialnej.
14. Trwa w naszej parafii katecheza przedmałżeńska. Spotkania odbywają się w Sali katechetycznej po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
15. Parafia planuje wydawać parafialną gazetkę adresowaną do rodzin parafii. Zamierzamy na jej łamach podejmować aktualne zagadnienia związane z wiarą i katechizmem naszego Kościoła. W związku z powyższym ogłaszamy konkurs na tytuł tego parafialnego periodyku. Odpowiedzialnym za całość przedsięwzięcia gazetki parafialnej jest ks. prefekt Krzysztof Sochacki. Propozycje tytułu proszę zgłaszać do redaktora ks. Krzysztofa Sochackiego. Zapraszamy również chętnych do redagowania tegoż periodyku.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz


Archiwum ogłoszeń:

 

Parafialne konta bankowe:
30 1240 1372 1111 0010 1331 2571 Pekao S. A. o/Kielce
02 2030 0045 1110 0000 0189 3800    Bank BGŻ o/Kielce